Zülfikar Gençtürk

Zülfikar Gençtürk


NEDEN, ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

15 Temmuz 2007 - 06:29

NEDEN, ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
15-TEMMUZ-2007


3 Kasım 2002 seçimleri öncesi ülkemiz, Cumhuriyet tarihimizin en büyük ekonomik sosyal çöküntüsünü yaşamakta idi. Hep birlikte yaşadık. Ülkemizin ekonomisi, adaleti, eğitimi, sağlığı, sosyal güvenliği, demokrasisi ile bir çıkmazın içine girmişti.

Halkımız kuşkular ve belirsizlikler yüzünden bunalmıştı, enerjisini ve umudunu kaybetmişti. Yasalara saygı duygusu ve ortak ahlak anlayışı çökmüştü. Yenilgiyi kabullenen bir çoğunluk oluşmuştu. Herkeste havadan emeksiz nasıl zengin olurum düşüncesi hakim olmuştu. Çünkü ekonomik alanda günlük gecelik faizler yüzde yedi binlere dayanmıştı.

Hatta dini ülkesi ve milleti hakkında işlerde ve sözlerde de hiç bir içtenlik kalmamıştı. Herkes birbirine şüpheyle bakmaya başlamıştı. Toplum olarak hakkı ve doğruyu söyleyene dinleme yeteneğini yitirmişti. Böyle karanlık günlerde 3 Kasım 2002’de AKP iktidar oldu ve hemen kolları sıvadı.Hizmete başladı, Mevcut olan kötülüğün, haksızlığın ve rezaletlerin ortadan kalkması, hukukun üstünlüğü ilkesinin geçerli olduğu, hızlı ve adil herkese eşit uygulanan bir adalet uygulaması içinde icraatlarına devam ettiler. Ve çok başarılı oldular.

Aksini iddia edenler, komşumuz Irak’ın durumunu göz önüne getirsinler. Irak’ta düne kadar insanla dolu, bölgeler, çöl haline geldi. Köyleri şehirleri kül ve enkaz yığınları oldu. İnsanların sinek kadar bile değeri yok her gün yüzlerce insan öldürülüyor. Kadınların iffeti ve namusları ayaklar altında, küçük çocuklar, hastalar, yaşlılar ezilmekte katledilmekte ve sokaklar ölü insan cesetleriyle dolu. Mabetler harap oldu.

Halbuki bu dünyayı ve bizi yaratan, Allah’ın kanununun ve en önemli özelliği. Allah bozgunculuğu ve yıkılıcılığı değil. Yapılıcılığı ve ıslah etmeyi sever. Dünya düzeninin anarşi başı bozukluk pislik, zulüm ve düşmanlıklarla bozulmasını hiçbir zaman istemez ve sevmez. Ülkesini yönetmek düzeni sağlamak için ortaya çıkan insanlardan (partilerden) herkese tam anlamıyla eşit davrananlar, Allah tarafından da desteklenirler ve toplumu yönetmeye hak kazanırlar.

NEDEN AK PARTİ ? Enflasyon canavarı yok edildi. İhracat 100 milyar doları aştı..

NEDEN AK PARTİ ? Çek- senet tahsilatçıları, mafya ve çetelerle yapılan mücadele çökertilmeleri takdire şayandır. Cumhuriyetimizin hiçbir döneminde bu kadar kararlı üzerlerine gidilmemiştir. Adaletin yaygınlaştırılmasında, Hükümet olmanın verdiği sorumluluğun bilincinde olması.

NEDEN AK PARTİ ? Sağlık alanında yapılan devrim, ve bu devrimin mimarlarından dürüstlük abidesi, Adananın öz evladı, Sağlık Bakanlığı müsteşarı güzide insan; Prof. Necdet Ünüvar Hoca.. 22 Temmuz sonrası Mecliste kendisinden daha çok büyük hizmetler bekliyoruz..

NEDEN AK PARTİ ? Devletin ilkeleri ve toplumun değerlerini bir arada, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, yaşatan Devleti ve Milleti birlikte kucaklayan...

NEDEN AK PARTİ ? Gelir dağılımındaki adaletsizliğin işsizliğin ve yoksulluğun giderilmesindeki başarılı çalışmalarından dolayı işsizlik sigortasıyla, işsizlerin korunduğu istihdam imkanlarının teşvik edilerek, büyüyen ve zenginleşen bir çalışma hayatı sağlaması..

NEDEN AK PARTİ ? Ülkemizi uluslar arası sermaye açısından kısa zamanda çekim merkezi yapması. Özlemini çektiğimiz istikrarı tek parti iktidarını AK Parti ile bulduk. Yaklaşık 5 yıldır hep birlikte yaşıyoruz.. Bu istikrarın ve hizmetin devamı için bir 5 yıllığına daha AKP ye vize vermeliyiz.. Çünkü sahip oldukları ehliyeti liyakat taşıdıkları özellik ve hasleti kısacası tümden kendilerine görüp öğrenme fırsatını bulduk..Halkımızın nazarında sınavı başarıyla geçtiler, buna rağmen bu istikrar ve huzur ortamından rahatsız olan malum çevreler, ülkeyi tekrar kargaşa ortamına itmek için ellerinden geleni yapıyorlar, Provoka ediyorlar.

Onun içindir ki çok dikkatli ve sağduyuyu elden bırakmamak lazım. Çünkü son üç gündür yapılan kamu oyu yoklamalarına göre, şu an AKP ninin oy oranı yüzde % 46 yüzde % 50 arasındadır. Başbakanımızın Adana’mıza gösterdiği ilgi alaka takdire şayandır. AK Parti'inin tüm adayları ve Adana milletvekili adayları kabinede görev yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip çok kıymetli bürokratlardır.

15-TEMMUZ-2007 Zülfikar GENÇTÜRK  Mesaj Gazetesi

Bu yazı yazılmadan on gün önce, 10,Temmuz,2007 Tarihlerinde yapılan, kamu oyu araştırmasında Adalet ve Kalkınma Partisinin oy oranı %46-%50 arasıydı. 367 Şartıyla Cumhurbaşkanı seçtirilmemişti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum