CHP Manisa örgütünden alternatif 19 Mayıs coşkusu 

CHP Manisa İl Başkanlığı’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği kortej yürüyüşü ve çelenk sunma töreni, renkli anlara sahne oldu. Kutlama töreninde gençlere seslenen CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, "Atamızın bizlere bıraktığı çağdaş, laik ve özgürlükçü bir Türkiye mirasını ancak sizlerin enerji ve mücadelesiyle ayakta tutabiliriz" dedi.

CHP Manisa örgütünden alternatif 19 Mayıs coşkusu 
19 Mayıs 2024 - 20:11

CHP Manisa örgütünden alternatif 19 Mayıs coşkusu 

Giriş Tarihi: 19.05.2024  18:03 Güncelleme Tarihi: 19.05.2024 20:25

CHP’lilerden alternatif 19 Mayıs yürüyüşü  

CHP Genel Başkanı Özel’in memleketi Manisa’da partililerin oluşturduğu 3 kilometrelik kortej Cumhuriyet meydanında son buldu.

CHP Manisa İl Başkanlığı’nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği kortej yürüyüşü ve çelenk sunma töreni, renkli anlara sahne oldu. Kutlama töreninde gençlere seslenen CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, "Atamızın bizlere bıraktığı çağdaş, laik ve özgürlükçü bir Türkiye mirasını ancak sizlerin enerji ve mücadelesiyle ayakta tutabiliriz" dedi.

CHP’DEN KORTEJLİ 19 MAYIS KUTLAMASICHP Manisa İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen kortej yürüyüşü ve çelenk sunma töreni, renkli anlara sahne oldu. Kutlama töreninde gençlere seslenen CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, “Atamızın bizlere bıraktığı çağdaş, laik ve özgürlükçü bir Türkiye mirasını ancak sizlerin enerji ve mücadelesiyle ayakta tutabiliriz” dedi.

19 Mayıs Manisa

SULTAN CAMİİDEN BAŞLAYAN YÜRÜYÜŞ CUMHURİYET MEYDANINDA SON BULDU

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla kortej yürüyüşü ve çelenk sunma töreni düzenlendi. Sultan Camii önünden başlayan kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Milli Egemenlik Anıtı önünde son buldu.

Bir 13 kişi, anıt ve yazı görseli olabilirBÜYÜKŞEHİR VE MERKEZ İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI DA YÜRÜYÜŞTEYDİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban ve Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay'ın da katıldığı kortej yürüyüşüne vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Bazı vatandaşlar yürüyüşe katılırken, bazıları da evlerinin balkonlarından kortejin fotoğrafını çekti. 

Bir 8 kişi, kalabalık ve yazı görseli olabilir“TÜM KORKU VE ZORLUĞA RAĞMEN YÜREĞİNİZDEKİ ÜLKE VE ATATÜRK SEVGİSİNİ GÖRÜYORUM”

Kortej yürüyüşünün tamamlanmasının ardından çelenk sunma törenine geçildi. Törende konuşan CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, gençlere önemli mesajlar verdi. 
Başkan Özalper, “Bugün, milletimizin kurtuluş mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ı bir kez daha coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bundan tam 105 yıl önce Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin ışığı, bugün hala aynı tazeliğini koruyarak yolumuzu aydınlatıyor. Yorulduğunuzu, haksızlığa uğradığınızı, karamsarlığa kapıldığınızı, hayallerinizi kaybettiğinizi, mücadeleden vazgeçme noktasına geldiğinizi biliyorum. Vatanınızda gelecek göremeyerek Avrupa'ya gitmek için uğraştığınızı, can güvenliğinizden endişe ettiğinizi de biliyorum. Ancak tüm bu korku ve önünüze çıkarılan binbir çeşit zorluğun yanında, hepinizin kalbinde Atamıza ve ülkemize duyduğunuz tarifsiz sevgiyi de görüyorum”

“ATAMIZIN MİRASINI ANCAK SİZLERİN ENERJİSİ VE MÜCADELESİYLE AYAKTA TUTABİLİRİZ”

Bir 4 kişi ve yazı görseli olabilir

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, "Atamızın bizlere bıraktığı çağdaş, laik ve özgürlükçü bir Türkiye mirasını ancak sizlerin enerji ve mücadelesiyle ayakta tutabiliriz. Genel Başkanımız sayın Özgür Özel'in de söylediği gibi, 31 Mart seçimlerinde gençlerimiz bavulunu toplayıp gitmek yerine bizlere bir kez daha şans verdi. Bu şansı doğru kullanarak Türkiye'nin tüm gençlerine umut olmak ve Ulu Önderimizin kurduğu Türkiye idealine ulaşmak zorundayız. Kalbi ülke ve Atatürk sevdasıyla yanıp tutuşan gençlerin mücadeleden asla vazgeçmeyeceğine, değişim rüzgarını tüm Türkiye'ye taşıyacağına olan inancım tamdır. 'İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!' Sözlerime, Kurucumuz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Atatürk'ün  'Bütün ümidim gençliktedir' cümlesiyle son verirken, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum”
   Konuşmaların ardından CHP Manisa İl Başkanlığı ve STK'lar tarafından Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk bırakıldı. Kutlama programı, şiir dinletileri ve zeybek gösterisiyle son buldu.

CHP’DEN KORTEJLİ 19 MAYIS KUTLAMASIBir 14 kişi, anıt ve şunu diyen bir yazı 'EGEMENLİK MİLLETİNDİR KATATÜRK ንን4' görseli olabilir

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, "Atamızın bizlere bıraktığı çağdaş, laik ve özgürlükçü bir Türkiye mirasını ancak sizlerin enerji ve mücadelesiyle ayakta tutabiliriz. Genel Başkanımız sayın Özgür Özel'in de söylediği gibi, 31 Mart seçimlerinde gençlerimiz bavulunu toplayıp gitmek yerine bizlere bir kez daha şans verdi. Bu şansı doğru kullanarak Türkiye'nin tüm gençlerine umut olmak ve Ulu Önderimizin kurduğu Türkiye idealine ulaşmak zorundayız. Kalbi ülke ve Atatürk sevdasıyla yanıp tutuşan gençlerin mücadeleden asla vazgeçmeyeceğine, değişim rüzgarını tüm Türkiye'ye taşıyacağına olan inancım tamdır.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum