Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa'da

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i Büyükşehir Belediyesi’nde ağırladı. Başkan Ergün tarafından yapılan sunumun ardından Bakan Mehmet Şimşek, bütçenin yüzde 40’ının yatırıma ayrılmasının ‘muazzam bir şey’ olduğunu dile getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa'da
11 Şubat 2024 - 01:21

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa'da 

Giriş Tarihi: 06.02.2024 14:51 Güncelleme Tarihi: 06.02.2024 16:14

Bir dizi programa katılmak üzere Manisa’ya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Manisa temasları kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne de ziyarette bulundu. Başkan Cengiz Ergün, üst yönetim kadroları ve daire başkanları tarafından karşılanan Bakan Şimşek, sonrasında Başkan Cengiz Ergün ile bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ziyarette ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin şeref defterini imzaladı. Ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 17 ilçede hayata geçirdiği, devam ettiği ve yapılması planlanan projeleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleşen bütçe rakamları ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Cengiz Ergün, 30 Büyükşehir Belediyesi arasında bütçe disiplininde hep üst sıralarda yer aldıklarını kaydetti. Başkan Ergün, Manisa’nın Büyükşehir olmasının ardından geçen 10 yıllık sürede de gerçekleşen bütçe miktarının yüzde 40’ının yatırıma ayrıldığını ifade etti. Bütçenin yüzde 40’ının yatırıma ayrılmasının muazzam bir şey olduğunu kaydeden Bakan Mehmet Şimşek, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kaynakların eser anlamında millette dönmesi çok önemli. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERGÜN’Ü TEBRİK ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çeşitli ziyaret ve temaslarla bulunmak üzere Manisa’ya geldi. Belediye başkan adayları, idari ve mülki amirler, sanayiciler ve iş dünyası ile görüştü 
Resim

Bakan Şimşek, ilk olarak Manisa Valiliği’ni ziyaret etti. Vali Enver Ünlü tarafından karşılanan Şimşek, ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve MHP’nin büyükşehir belediye başkan adayı Cengiz Ergün’e ziyarette bulundu. Ardından da ilçe belediye başkan adayları, sanayici ve iş dünyasından önemli isimlerle bir araya geldi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin Başkanı Sait Türek ve Yönetim Kurulu tarafından da karşılanan Bakan Şimşek, iş dünyasının sorunlarını yerinde dinledi. Daha sona Vestel Şirketler Grubu kuruluşlarını ziyaret ederek üretimler hakkında bilgi aldı 

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

 

Ziyarette Manisa Valisi Enver Ünlü, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti MKYK Üyesi Doç. Dr. Ayşe Nevin Sert, MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Belediye Başkanları, Belediye Başkan Adayları yer aldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum